Bratislava 18. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Hádzanárky RK Krim Mercator Ľubľana aj so Slovenkou Marianou Rebičovou si môžu po víkende vydýchnuť. Postupové karty mali pred záverečným kolom zápasov v základnej skupinovej fáze Ligy majstrov žien 2019/2020 vo svojich rukách, ale príležitosť rozhodnúť nevyužili, keď v domácom prostredí podľahli IK Sävehof 26:28 (12:14)

Na snímke vľavo Marianna Rebičová

Švédsky klub sa im revanšoval za prehru 21:25 z polovice októbra. Odvrátiť štvrtú prehru Krimu nepomohli ani dva góly slovenskej ľavej spojky. Rebičová a spol. však nemuseli smútiť, hoci klesli v tabuľke D-skupiny z 2. na 3. priečku, ktorá však tiež ešte znamenala miestenku medzi tucet 12 najlepších tímov v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži ženských klubov. Hráčky slovinského šampióna sa môžu tešiť na stretnutia s francúzskym Brest Bretagne Handball, čiernohorskou Budučnostou Podgorica a rumunským klubom SCM Ramnicu Valcea.

Ľubľanu mohol o ňu pripraviť ešte DHK Baník Most, ale úradujúci český šampión bol pred nedeľou v náročnej situácii, keď nastúpil na palubovke obhajcu prvenstva v Lige majstrov. „Čierne anjelky“ napokon v súlade s očakávaním podľahli na palubovke maďarského favorita 29:35 (18:22). Za hostky po trikrát skórovali Slovenky Katarína i Alica Kostelné, dva góly pridala ich krajanka Lucia Mikulčík. „S našou hrou sme veľmi spokojní, predviedli sme jeden z najlepších výkonov v sezóne, obzvlášť v prvej polovici sme so súperom držali krok,“ poznamenal po rozlúčke s LM tréner DHK Ondřej Václavek. Most pri premiérovej účasti v LM zanechal počas účinkovania v základnej skupine sympatický dojem a v šiestich vystúpeniach získal tri body a prakticky až do konca bol v hre o postup.

Radosť zavládla aj v Rostove nad Donom. Tím, v ktorom pôsobí ako asistent kouča Tomáš Hlavatý, sa stal víťazom B-skupiny, keď v súboji o prvú priečku zdolal rumunské družstvo CSM Bukurešť tesne 23:22, keď po zmene strán takmer premrhal sedemgólový polčasový náskok.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj