Madrid 14. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)

Belgický futbalový krídelník Eden Hazard zažil vo štvrtok podvečer oficiálnu prezentáciu v drese svojho nového klubu – španielskeho Realu Madrid. Bronzového medailistu z minuloročných MS v Rusku prišlo na Štadión Santiaga Bernabéua privítať 50-tisíc fanúšikov

Na snímke nová posila Realu Madrid belgický futbalista Eden Hazard

“Je to neuveriteľné, že sa na mňa prišlo pozrieť toľko priaznivcov. Čo najskôr by som si chcel obliecť dres Realu Madrid v súťažnom zápase a potešiť ich. Chcem byť najlepším hráčom najlepšieho tímu sveta. V Chelsea som mal mnoho úspechov a túžim vyhrávať aj v Madride. Vnímam to ako novú výzvu a chcem byť úspešný. Som hladný po ďalších triumfoch,” povedal Hazard podľa webu as.com.

Hazard by mal v Reale Madrid nosiť na drese “sedmičku” alebo “jedenástku”. Prezradil, že sa prostredníctvom Matea Kovačiča spojil s ďalším Chorvátom Lukom Modričom a žartovne sa ho spýtal, či mu neprenechá svoju “desiatku”. “Dobre sme sa na tom s Lukom pobavili. Číslo na drese však nie je dôležité,” dodal ofenzívny futbalista, ktorý do veľkého futbalu naskočil vo francúzskom Olympique Lille.

“Už po vlaňajších MS som bol v spojení s Realom Madrid. Vtedy som sa rozhodol zotrvať v Londýne. Myslím si, že to bolo dobré rozhodnutie. Vyhrali sme Európsku ligy a domnievam sa, že prestup do Madridu prišiel v správny čas. Mám 28 rokov a futbalista zažíva svoj vrchol medzi 27. a 33. rokom života,” poznamenal.

Keď sa ho prítomní novinári opýtali, na akej pozícii by najradšej hrával, odvetil: “O tom rozhodne tréner. Keď však môžem povedať, kde hrám najradšej, tak je to vľavo alebo v pozícii ´desiatky´. Keď však budem musieť nastúpiť na inom poste alebo plniť iného úlohy v prospech mužstva, urobím to.”

Čo sa týka odstupného, transfer 28-ročného Hazarda aj s rôznymi bonusmi Madridčanov vyšiel približne na 150 miliónov eur. “Biely balet” okrem neho počas tohto prestupového obdobia získal aj brazílskeho obrancu Édera Militaa z FC Porto, ľavého beka Ferlanda Mendyho z Olympique Lyon, srbského útočníka Luku Joviča z Eintrachtu Frankfurt aj mladú brazílsku hviezdičku Rodryga Goesa z FC Santos.

Fanúšikom Realu to však, zdá sa, ešte nestačí. Počas štvrtkovej prezentácie Hazarda skandovali, že by radi privítali ešte aspoň jedného špičkového hráča. “Chceme aj Mbappého,” ozývalo sa z hľadiska.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj