Bratislava 18. januára 2018 (HSP/Foto:TASR)

Po zverejnení článku novinára Denníka N Jakuba Godu sme museli reagovať. Urobili sme tak v článku, ktorý ste si mohli prečítať minulý týždeň. Snaha novinára Denníka N, ktorý sa pod falošným menom infiltroval do tímu dopisovateľov Hlavných správ a následne mu prešiel jeden vymyslený článok (takzvaný hoax), vyvolala medzi našimi čitateľmi značné reakcie.
Baner podpory ukazuje zaslanú sumu

Dostali sme plno podporných mailov, pričom vo viacerých nás čitatelia vyzývali, aby sme novinára žalovali a vo viac ako 1400 komentároch zas dali jasne najavo, čo si o počínaní novinára Denníka N myslia.
„Chce kompromitovať Hlavné správy ako šíriteľov hoaxov, ale miesto toho, aby zverejnené hoaxy pohľadal a upozornil na ne, tak musí takýto vymyslený článok najprv na správy pod falošnou identitou prepašovať. To veľmi dobre vypovedá o cieľoch, metódach a aj úrovni novinárov Denníka N“ komentovali viacerí diskutéri.
Vaše reakcie nás veľmi potešili a povzbudili. Videli sme, že našu prácu, aj keď občas urobíme chybu, oceňujete, čo nám dáva ďalšiu motiváciu. Chceme sa vám, našim čitateľom, za to poďakovať. Obzvlášť tým, ktorý svoje znechutenie z útoku Denníka N dali najavo zaslaním finančného príspevku na náš účet (SK15 0900 0000 0005 7106 3662). Suma v priebehu pár dní poskočila zo 600 na 5600 eur, čo je násobne viac, ako dary, ktoré sme kedykoľvek doteraz dostali za celý mesiac.
Ešte raz vám ďakujeme. Ste našou oporou.
Róbert Sopko
šéfredaktor

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.