Budapešť 19. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI/Zoltan Mihadak)

Na policajné orgány sa obrátili členovia organizácie, ktorí z nej chceli vystúpiť a žiadali späť všetky osobné dokumenty, ale neuspeli
Stredajšiu raziu v budapeštianskom sídle Náboženského spolku maďarskej scientologickej cirkvi a v kancelárii cirkvi v Nyíregyháze vykonali pracovníci maďarského Národného úradu vyšetrovania (NNI) na základe sťažnosti niekoľkých členov cirkvi.
Na snímke policajti stoja pred vstupom do sídla scientologickej cirkvi počas domovej prehliadky na budapeštianskej ulici Váci út

Uviedol to vo štvrtok vládny denník Magyar Idök. Denník pripomenul, že cirkev považujú vo viacerých krajinách sveta za ilegálnu organizáciu, pritom v Maďarsku doposiaľ nerušene funguje.
Magyar Idök informoval, že na Národný orgán pre ochranu údajov a slobodu informácií (NAIH) sa obrátili scientológovia, ktorí chceli vystúpiť z tejto organizácie a žiadali späť všetky osobné dokumenty, ale neuspeli.
NAIH začal situáciu u scientológov skúmať vlani. Vyšetrovací úrad v stredu začal domovou prehliadkou proces vyšetrovania voči neznámemu páchateľovi pre podozrenie zo zneužitia osobných údajov a iných trestných činov. Kriminalisti z kancelárií v Budapešti a Nyíregyháze si odviezli počítače a dokumenty.
Denník poznamenal, že po zmene režimu ide o prvú policajnú akciu namierenú voči cirkvi či cirkevnému spolku, keď dôvodom vyšetrovania nie je hospodárska kriminalita.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.