Bratislava 23. januára 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:Facebook-Polícia Slovenskej republiky)
 
Protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pri svojom stredajšom zásahu zadržala šesť osôb podozrivých zo závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti

Na snímke polícia odvádza Alenu Zs.

Podozrivých zatkli v Nitrianskom, Trnavskom a Bratislavskom kraji. “V súčasnosti prebiehajú domové prehliadky. Viac informácií poskytneme hneď, ako to procesná situácia dovolí,” spresnili policajti, podľa ktorých NAKA zasahuje už od skorých ranných hodín.
 

 
Razia NAKA súvisí s vraždou Lászlóa Bašternáka
Razia podľa informácií TV JOJ súvisí s vraždou Lászlóa Bašternáka, ktorého zastrelili pred vlastným domom 9. júla 2010, keď sa vracal s manželkou domov.
Za vraždu bol odsúdený na 25 rokov Štefan Kaluz, ktorý si trest odpykáva v Leopoldove.
V spojitosti s vraždou na súde vypovedala aj Alena Zs. a v deň pohrebu bol zadržaný aj jeho protikandidát na primátorskú stoličku v Hurbanove Roman O. Po čase ho prepustili.
Podľa zdroja blízkeho vyšetrovaniu má byť jedným z dnes zadržaných ľudí práve Roman O. a podozrivou z objednávky vraždy exstarostu má byť podľa zdroja TV JOJ Alena Zs.
Polícia sa zatiaľ k celému prípadu oficiálne nevyjadrila.
 
Príspevok Razia NAKA súvisí s vraždou exprimátora Hurbanova. Tv JOJ: Podozrivou z objednávky je Alena Zs. zobrazený najskôr Hlavné správy.