Bratislava 13. februára 2019 (HSP/RT/Foto:Instagram Katy Perry)
 
Maloobchodníci stiahli z predaja nové sandále a mokasíny propagované Katy Perry, ktoré boli navrhnuté tak, aby sa podobali na ľudskú tvár. Čierna verzia topánok však bola označená za rasovo necitlivú

Spoločnosť TMZ oznámila, že “Rue Face Slip On Loafers”, ktoré sú k dispozícii v čiernej a béžovej farbe a verzia s vysokým podpätkom a tiež čierne i zlaté “Ora Face Block Sandal”, boli stiahnuté z e-shopu Walmartu a Dillardsu.
Topánky, ktoré propagovala americká popová hviezdou od minulého augusta, sú pri tom už dávnejšie zdrojom diskusií.
Ešte donedávna boli topánky dostupné v obchodoch v cene 129 dolárov.
V dôsledku rastúcich negatívnych reakcií sa speváčka rozhodla stiahnúť topánky z regálov “s cieľom byť úctivá a vnímavá”, uviedol v nedeľu TMZ, citujúc zdroj blízky speváčke.

Správa rozdelila Twitter na dva tábory. Niektorí odmietli pobúrenie spôsobené “urážlivou” obuvou ako prehnané a falošné.
Ako sa rozvíjala debata o najnovšom urážlivom kúsku, iní poznamenali, že sa úplne prehliadá, aké škaredé topánky sú. “Jediná vec, o ktorej by ste mali hovoriť, je ako ohavné sú topánky, ktoré prichádzajú v rôznych farbách,” píše sa v jednom komentári.
Niektorí dokonca naznačili, že celý humbuk je len pravdepodobne propagačným ťahom na zvýšenie predaja.
Nie je to však prvýkrát, kedy sa speváčka dostala do takejto situácie. V roku 2017 bola Perry obvinená z toho, že jej tanečné pohyby a účes, za ktoré sa neskôr ospravedlnila, zneužívajú čiernu kultúru.
Tiež čelila odporu a následne sa taktiež ospravedlnila za jej gejša-tematické predstavenie na odovzdávaní amerických hudobných cien v roku 2013.
Celá táto diskusia okolo speváčkiných topánok vznikla necelý týždeň po tom, čo Gucci stiahol čierny sveter, ktorý bol kritizovaný za jeho nápadnú podobnosť s “čiernou tvárou”.

 
Príspevok Rasizmus alebo len škaredé topánky? Nová obuv od Katy Perry vyvoláva pobúrenie zobrazený najskôr Hlavné správy.