Bratislava/Baku 25. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský )
 
O skúsenosti Slovenska s implementáciou Agendy 2030 hovoril na medzinárodnej konferencii spoluorganizovanej OSN v hlavnom meste Azerbajdžanu vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD). Médiá o tom vo štvrtok informoval Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII)

Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (vpravo) a eurokomisárka Corina Cretu

Raši konštatoval, že treba posilňovať partnerstvá medzi krajinami na dosiahnutie spoločného cieľa, ktorým je trvalo udržateľný rozvoj.
Na konferencii predstavil hlavné ciele implementácie na Slovensku, medzi ktoré patrí šesť národných priorít aj angažovanie občanov a šírenie osvety medzi všetkými generáciami. “Trvalo udržateľný rozvoj musí byť v centre všetkých verejných politík. Na národnej, regionálnej a miestnej úrovni, ako aj v zahraničnej politike. Na dosiahnutie tohto cieľa sme podnikli potrebné kroky na vytvorenie Agendy 2030 ako jadra nášho strategického rámca riadenia,” povedal.
Azerbajdžan pripisuje Agende 2030 veľkú dôležitosť, v roku 2019 chce zrealizovať už druhú dobrovoľnú prezentáciu o pokroku v nej na pôde OSN v New Yorku.
Na konferencii vystúpili podpredseda azerbajdžanskej vlády Ali Ahmadov a minister hospodárstva Shahin Mustafayev. Zúčastnili sa aj predsedníčka Hospodárskej a sociálnej rady OSN Inga Rhonda Kingová a zástupcovia vlád viacerých štátov.
Počas pracovnej návštevy sa vicepremiér Raši zúčastnil aj na 6. medzinárodnom humanitárnom fóre, kde sa pri jeho slávnostnom otvorení stretol aj s prezidentom krajiny Ilhamom Alijevom. Podvečer ho prijme podpredseda azerbajdžanskej vlády Ahmadov. Diskutovať budú nielen o trvalo udržateľnom rozvoji, ale aj o bilaterálnej spolupráci, uzavrel ÚPVII.
 
Príspevok Raši: O implementácii Agendy 2030 hovoril na konferencii v Azerbajdžane zobrazený najskôr Hlavné správy.