Bratislava 22. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Richard Raši Facebook)

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) sa v pondelok počas pracovnej návštevy v Baku stretol s ministrom mládeže a športu Azerbajdžanu Azadom Rahimovom

Na snímke Richard Raši a Azad Rahimov

Práve jeho ministerstvo pripravovalo letný Európsky olympijský festival mládeže (EYOF) 2019, ktorý sa v Baku aktuálne koná. Vicepremiér s ministrom hovorili o spolupráci azerbajdžanského organizačného tímu s Banskou Bystricou, ktorá bude EYOF organizovať v roku 2021. Médiá o tom informoval úrad vicepremiéra.

Podujatie EYOF je v Baku podľa vicepremiéra mimoriadne dobre zorganizované. Azerbajdžan v roku 2015 hostil Európske olympijské hry, skúsenosti s organizáciou teda už má. Minister Azad Rahimov ponúkol mestu Banská Bystrica pri organizovaní EYOF na Slovensku spoluprácu a zároveň podklady, skúsenosti a know-how.

„Zástupcovia mesta Banská Bystrica, ktorí sú teraz v Baku, získajú okrem osobných skúseností všetky podklady, manuály a ďalšie podporné dokumenty. Tiež môžu do prípravného tímu začleniť ako konzultantov zástupcov organizačného tímu z Baku,“ vysvetlil vicepremiér Raši.

Skúsenosti Azerbajdžanu pri príprave EYOF pomôžu Banskej Bystrici jednak efektívnejšie festival pripraviť, ale tiež sa vyvarovať možných problémov či komplikácií. „Sme veľmi vďační za túto spoluprácu, bude pre nás pri prípravách EYOF 2021 veľmi dôležitá,“ dodal.

V Baku sa do 27. júla koná 15. ročník Európskeho olympijského festivalu mládeže, kde sa podpredseda vlády zúčastnil na slávnostnom otváracom ceremoniáli. Navštívi tiež rôzne športoviská, na ktorých súťaží 45 mladých slovenských športovcov. Tí na olympiáde reprezentujú SR v siedmich disciplínach – v atletike, športovej gymnastike, cyklistike, džude, tenise, zápasení a v plávaní. Vicepremiér do Baku odletel spolu so zástupcami Slovenského olympijského a športového výboru, mesta Banská Bystrica i športovcami.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj