Viedeň 12. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Rakúsky spolkový prezident Alexander Van der Bellen vyzval dnes prostredníctvom videozáznamu zverejneného na jednej zo sociálnych sietí, aby využili svoje volebné právo a prišli v nedeľu, v deň predčasných parlamentných volieb k urnám.
Na snímke rakúsky prezident Alexander Van der Bellen

Celkove sa o priazeň voličov bude uchádzať popri nezávislých kandidátoch 16 politických subjektov, desať z nich na celom území krajiny.
Prvé prognózy a odhady volebných výsledkov by mali byť známe v nedeľu po 17.00 h.
Ako zdôraznil dnes rakúsky prezident, deň volieb je v demokracii jedným z najvýznamnejších sviatočných dní, volebné právo nie je samozrejmosťou, dodal Van der Bellen.
“Spoločne v túto nedeľu rozhodneme, ktorým smerom sa vydá naša krajina,” podčiarkol najvyšší rakúsky ústavný činiteľ a dodal: “Aj keď v ostatných dňoch stáli v popredí, žiaľ, iné veci, mali by sme si uvedomovať, o čo v nedeľu v skutočnosti ide. Rakúsko a Európa stoja pred veľkými výzvami. Obyvateľstvo očakáva od politiky odpovede na naliehavé otázky našej prítomnosti a budúcnosti.” Každá občianka, každý občan môže 15. októbra konkrétne spolurozhodovať o ďalšom smerovaní Rakúska. Každý hlas je pri tom rovnako hodnotný, dodal prezident.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.