Viedeň/Bratislava 25. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Hlavnou témou dvojstranných rokovaní bude budúcnosť Európy

Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen uskutoční v stredu (26. 4.) oficiálnu návštevu Slovenskej republiky.

Na snímke rakúsky prezident Alexander van der Bellen

V Bratislave, kam dopoludnia pricestuje loďou, absolvuje stretnutia s najvyššími ústavnými činiteľmi SR – prezidentom Andrejom Kiskom i premiérom Robertom Ficom (Smer-SD). Čakajú ho i vystúpenie na pôde Univerzity Komenského, kde sa navyše stretne so študentmi, otvorenie dvojstranného ekonomického fóra a položenie vencov k pamätníku Brána slobody.

Hlavnou témou dvojstranných rokovaní bude budúcnosť Európy, informovala dnes agentúra APA, podľa ktorej sa diskusia so študentmi Univerzity Komenského uskutoční pod názvom Konverzácia o Európe.

Slovenská republika je prvou krajinou strednej a východnej Európy, ktorú nový rakúsky prezident navštívi po nástupe do úradu. Jeho predchádzajúce zahraničné cesty smerovali do sídelného mesta Európskej únie – Bruselu, a do Švajčiarska a Nemecka.

Najvyššieho rakúskeho predstaviteľa budú pri návšteve Slovenska sprevádzať rakúsky minister financií Hans Jörg Schelling a prezident tamojšej Hospodárskej komory Christoph Leitl.

Rakúsko je najväčším investorom na Slovensku, kde pôsobí okolo 2000 rakúskych firiem. Van der Bellen by počas návštevy chcel predostrieť aj otázku, v ktorej zastávajú obe krajiny odlišné stanovisko, a síce mierové využitie jadrovej energie, vyplýva z informácií rakúskej prezidentskej kancelárie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.