Viedeň 8. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Kolónu vozidiel s rakúskym ministrom vnútra Wolfgangom Sobotkom postihla v sobotu večer vážna nehoda, pri ktorej utrpeli dve osoby ťažké zranenia. Samotný Sobotka vyviazol bez ujmy, informovali dnes rakúsky verejnoprávny rozhlas a televízia (ORF).
Na snímke rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka

Nehoda sa stala pri meste Völkermarkt v spolkovej krajine Korutánsko počas presunu ministra medzi pracovnými stretnutiami. Jeho šofér musel náhle zabrzdiť, aby zabránil zrážke s diviakom, ktorý prebiehal cez cestu. Vodič nasledujúceho vozidla, v ktorom sa nachádzali ministrovi ochrankári, popri brzdení strhol riadenie doľava, pričom došlo k čelnej zrážke s protiidúcim autom.
Pri náraze utrpel ťažké zranenia 48-ročný muž z protiidúceho auta, ktorý kolízii nemohol zabrániť, ako i jeho deväťročný syn. Zranení boli aj všetci traja príslušníci policajného útvaru Cobra nasadení na ochranu ministra.
Zranené osoby po nehode previezli do nemocníc v Klagenfurte. Podľa vyjadrenia nemocničnej hovorkyne pre ORF bolo dieťa uvedené do umelého spánku, jeho stav je však stabilný.
Okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania, podľa dnešného vyhlásenia polície je však isté, že kolóna ministra neprekročila najvyššiu povolenú rýchlosť v danom úseku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.