Rakúsko-nemecká policajná akcia na darknete odhalila 159 drogových dílerov

Viedeň/Berlín 22. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Svätopluk Písecký)

Takmer 160 drogových dílerov sa podarilo vypátrať a veľké množstvo drog zaistiť pri policajnej operácii s krycím názvom Porto, ktorá sa od augusta 2016 sústredila z iniciatívy nemeckých a rakúskych vyšetrovateľov na priekupníkov s návykovými látkami na temnej strane internetu, tzv. darknete.
Ilustračné foto

Ako dnes informoval verejnoprávny rakúsky rozhlas ORF s odvolaním sa na bezpečnostné zložky, zaistené drogy sa zväčša vyrábali v Holandsku a poštou smerovali do Nemecka. Na tamojších medzinárodných letiskách zhabali v spomínanom období asi 6000 zásielok obsahujúcich celkove 170 kg drog. Potenciálni odberatelia pochádzali zo 60 štátov, najviac ich bolo z USA a Rakúska.
Rakúske orgány činné v trestnom konaní realizovali vyšetrovanie 174 dôvodne podozrivých, ktorí cez darknet získali 56 kg drog, zväčša na ďalší predaj, uviedol dnes na tlačovej konferencii vo Viedni rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka. Takmer stovke z nich sa podarilo dokázať obchodovanie s drogami vo veľkom množstve. Pri 74 domových prehliadkach zhabali 27 kg drog a 3200 tabletiek extázy.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.