Viedeň 5. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Adel Hana)

Rodičia rakúskych školákov sú pobúrení novou učebnicou pre deti, ktorá uprednostňuje islam pred kresťanstvom. V učebnici je totiž zobrazené mesto s rôznymi budovami vrátane obrázku moslimskej mešity. Kresťanský kostol však chýba

Ilustračné foto

“Ako príde Mehmet do školy?” Aj toto nie príliš rakúsky znejúce meno je predzvesťou toho, že s učebnicou určenou pre rakúske školy nie je všetko v poriadku.

Niektorí rodičia boli následne úplne ohromení, keď zbadali, že na obrázku mesta je okrem kina, detského ihriska či nemocnice zobrazená aj mešita, no žiaden kostol. Informoval o tom portál Kronen Zeitung.

Školská rada však od tohto prípadu dáva ruky preč a tvrdí, že za učebnice je zodpovedné ministerstvo školstva.

Ministerstvo svoje stanovisko neposkytlo.

Zhovorčivejší však bol námestník viedenského primátora Johann Gudenus zo strany Slobodných, ktorý povedal:

“Deťom je takýmto obrázokom vsugerované, že mešity sú pre naše mesto kľúčové a nie kostoly. Potom sa nemožno čudovať, že integrácia jednoducho nefunguje.”

V Rakúsku sa teda naskytá zaujímavý paradox. Namiesto toho, aby sa vláda snažila  imigrantov prispôsobovať väčšinovému rakúskemu obyvateľstvu, kresťanská väčšina sa musí prispôsobovať imigrantom a ich islamskému náboženstvu.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.