Bratislava 1. novembra 2019 (HSP/Francais/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Rakúsko odkrylo plán na odmietnutie azylu pre všetkých migrantov prichádzajúcich do Európy prostredníctvom služieb pašerákov. Podľa Viedne by boli uprednostňovaní pred tými, ktorí si to nemôžu dovoliť

Na snímke rakúsky kancelár Sebastian Kurz

Rakúsky minister vnútra Herbert Kickl, člen Strany slobody (FPO), predstavil  vládnu stratégiu zameranú ako reagovať na príliv migrantov.
Viedeň chce zaviesť výraznú zmenu v spôsobe prijímania migrantov, chce automaticky odmietnuť poskytnutie azylu pre všetkých migrantov prichádzajúcich do Európy pomocou pašerákov. Herbert Kickl dúfa, že parlament zmení a doplní zákon tak, aby zahŕňal  túto smernicu. Pre Daily Mail tiež uviedol, že rakúska migračná politika “musí ísť týmto smerom”.
Podľa ministra by takéto opatrenie umožnilo bojovať proti systému, ktorý považuje za nespravodlivý, pretože migranti, ktorí sú schopní zaplatiť si pašeráka, majú väčšiu šancu na získanie azylu, než tí, ktorí si to nemôžu dovoliť.
Táto myšlienka nie je nová pre rakúsku exekutívu, kancelár Sebastian Kurzi, predseda Rakúskej ľudovej strany (OVP), sa už o tom už zmienil v minulosti. Povedal tiež, že “to nie sú tí najchudobnejší, ktorí utekajú, ale tí, ktorí si môžu dovoliť pašerákov,” citované Daily Mail.
Katarína Hlásniková
 
Príspevok Rakúsko chce odmietnuť poskytnutie azylu všetkým migrantom, ktorí prichádzajú do Európy pomocou pašerákov zobrazený najskôr Hlavné správy.