Viedeň 16. septembra 2018 (HSP/kath.net/Foto:TASR/AP-Khalil Hamra)

V Rakúsku existujú „závažné spojenia“ s Moslimským bratstvom. Informoval o tom denník „Kurier“ s odvolaním sa na štúdiu Univerzity Georga Washingtona, ktorá dokonca výslovne varuje pred aktivitami islamistického Moslimského bratstva v Rakúsku
Ilustračné foto

Moslimské bratstvo má k dispozícii závažné spojenia a veľký vplyv a osoby a organizácie blízke tomuto združeniu zaberajú kľúčové postavenia v oblasti života moslimských prisťahovalcov v Rakúsku.
Ako pramene správy o bratstve – „The Muslim Brotherhood in Austria“ -, ktorá vznikla s pomocou Viedenskej univerzity, Spolkového úradu pre ochranu ústavy a boja proti terorizmu (BVT) ako aj Rakúskeho integračného fondu, slúžia existujúce publikácie, novinové články, príspevky zo sociálnych médií aj súdne protokoly.
Moslimské bratstvo založili v roku 1928 v Egypte a šíri sa už asi od roku 1960 aj v mnohých iných európskych krajinách. Ako k tomu vyhlásilo rakúske ministerstvo vnútra: „Jeho cieľom je postupná islamizácia spoločnosti. „Moslimskí bratia majú za cieľ rozkol spoločnosti a posilnenie vplyvu politického islamu,“ uvádza sa v štúdii.
Kritizuje sa, že kritický pohľad na islam sa kategoricky odmieta ako „islamofóbia”. „To siaha až po ospravedlňovanie násilia – postoj, ktorý predstavuje prostredie napomáhajúce radikalizácii,“ ako povedal autor štúdie Vidino.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.