Viedeň 19. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)
 
Najvyšší ústavní činitelia Rakúska – spolkový prezident Alexander Van der Bellen a spolkový kancelár Sebastian Kurz – zavítajú spoločne so štyrmi ministrami a 250-člennou delegáciou na historicky najpočetnejšiu oficiálnu návštevu predstaviteľov alpskej republiky, a to do Číny. Prezident a kancelár o tom informovali v pondelok spoločne vo Viedni.

Na snímke rakúsky kancelár Sebastian Kurz

V ich sprievode budú šéfka diplomacie Karin Kneisslová, ako aj ministerka životného prostredia Elisabeth Köstingerová, ministerka hospodárstva Margarete Schramböcková a minister pre infraštruktúru Norbert Hofer.
Návšteva, počas ktorej dôjde aj k slávnostnému otvoreniu rakúskeho generálneho konzulátu v Čcheng-tu, sa uskutoční v dňoch 7.-12. apríla a predstaviteľov alpskej republiky bude na nej sprevádzať i skupina približne 170 podnikateľov vrátane prezidenta rakúskej hospodárskej komory Christopha Leitla a 30 osobností z oblasti vedy a kultúry, informovali tlačová agentúra APA i rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF.
Cesta do Číny má podľa slov rakúskeho prezidenta poslúžiť ďalšiemu rozšíreniu dvojstranných vzťahov predovšetkým v oblastiach hospodárstva, vedy, kultúry a životného prostredia.
 
Príspevok Rakúski najvyšší ústavní činitelia navštívia v apríli Čínu zobrazený najskôr Hlavné správy.