Rakúskeho olympionika zadržali na základe európskeho zatykača v Kyjeve, čelí podozreniu zo sexuálneho zneužívania

Viedeň/Kyjev 1. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Dvojnásobného rakúskeho olympijského šampióna v džude z Los Angeles (1984) a Soulu (1988) Petera Seisenbachera (57), ktorý je podozrivý z viacnásobného sexuálneho zneužitia mladistvých, zadržali dnes popoludní v Kyjeve.
Ilustračné foto

Ukrajinská polícia predviedla podozrivého po niekoľko mesiacov trvajúcom pátraní vyšetrovateľov z rakúskeho Spolkového kriminálneho úradu z jeho bytu v ukrajinskej metropole. Informáciu priniesla tlačová agentúra APA.
Niekdajší špičkový džudista, o podozreniach voči ktorému informovali médiá ešte v roku 2014, sa 19. decembra 2016 bez ospravedlnenia nedostavil na pojednávanie na Krajinskom súde vo Viedni. Prokuratúra iniciovala už o niekoľko hodín neskôr vydanie európskeho zatykača na obvineného pre obavy z nebezpečenstva jeho úteku. O tejto skutočnosti sa široká verejnosť z taktických dôvodov dozvedela až v januári 2017.
Seisenbachera, voči ktorému vzniesli žalobu po ukončení vyšetrovania v októbri 2016, čaká zrejme po absolvovaní bežných procedúr vydanie na trestné stíhanie do vlasti.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.