Viedeň 31. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Marcio Jose Sanchez)

Rakúski operátori očakávajú 5,28 milióna gigabytov, čo je nový rekord

Každý rok sú hodiny okolo polnoci na prelome rokov najvyťaženejšie pre mobilných operátorov. Rakúski operátori očakávajú, že tohtoročný Silvester prekoná päť miliónov gigabytov prenesených dát. Konkrétne očakávajú 5,28 milióna gigabytov, čo je nový rekord.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Rakúske siete sú podľa operátorov na tento príval pripravené, no v minútach tesne po polnoci môže najmä v husto obývaných oblastiach dôjsť k narušeniu hlasového prenosu.

No aj v takom prípade dostanú prioritu núdzové volania. Ak niekto bude potrebovať pomoc záchranárov, mal by zavolať konkrétnu zložku (122 pre hasičov, 133 pre políciu a 144 pre sanitku) bez predvoľby. V menej zaľudnených oblastiach mobily automaticky vyhľadávajú sieť s najsilnejším signálom, nezávisle od operátora, s ktorým má spotrebiteľ zmluvu. Ľudia sa tak na jednotné európske núdzové číslo 112 dovolajú vždy, ak je dostupná akákoľvek sieť.

Všetky trojciferné telefónne čísla sú bezplatné a hovory sa nezapočítavajú do objemu dát ani do faktúr. Aj detská krízová linka 147, ktorá práve počas sviatkov zaznamenáva väčší počet hovorov než obvykle, je bezplatná a dostupná 24 hodín.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.