Viedeň 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-/Valentina Petrova)

Rakúske ministerstvo školstva podalo trestné oznámenie na islamskú súkromnú školu vo Viedni po tom, čo zistilo, že je prevádzkovaná bez adekvátneho povolenia
Úrad spolkového kancelára vo Viedni navyše uviedol, že jestvuje podozrenie zakázaného financovania zo zahraničia v prípade iných islamských subjektov.
Ilustračné foto

Rakúsky rezort kultúry skúma v súčasnosti možné financovanie zo zahraničia rôznych islamských organizácií, ktoré je v zmysle platnej legislatívy krajiny zakázané.
Delikty iného charakteru sa predpokladajú v prípade viedenského spolku Imam hatip, a to v súvislosti s výzvami na finančné príspevky istej islamskej komunity v Nemecku pre imámsku školu v Linzi a základnú školu vo Viedni.
Rakúske úrady majú podozrenie, že škola vo Viedni je bez vedomia rezortu školstva v prevádzke už dlhší čas. V nej sa – nielen školopovinným deťom sprostredkúvajú idey teologického charakteru, ktoré sú v rozpore s právom na súkromné vzdelávanie.
Ako povedala dnes rakúska ministerka školstva Sonja Hammerschmidová pre tlačovú agentúru APA, o podozreniach sa dozvedela v piatok, rozhodla sa pre podanie trestného oznámenia a neodkladné otvorenie vyšetrovania.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.