Rakúska vláda pripravila najvačšiu úľavu pre rodiny s deťmi v histórii Rakúska. Ale iba tých, ktorí chcú pracovať

Viedeň 14. januára 2018 (HSP/krone.at/Foto:TASR/AP/Ronald Zak)

Rakúske rodiny s deťmi majú dôvod na radosť. Koaličná vláda ÖVP a FPÖ sa rozhodla podporiť rodiny veľkorysou zľavou na daniach. O podrobnostiach plánu píše Krone.
Na snímke rakúsky kancelár Sebastian Kurz (vľavo) a nový rakúsky vicekancelár Heinz-Christian Strache

Rodinný bonus by sa mal  týkať zhruba 700 000 rodín. Kancelár Kurz uviedol niekoľko príkladov, ako by uplatnenie bonusu malo vyzerať. Rodiny s deťmi s hrubým príjmom do 1700 eur nebudú platiť žiadne dane. Rodina s dvomi deťmi  a jediným príjmom do 2300 eur, ušetrí na daniach 3000 eur, teda 100%. Pri príjme 2500 eur ušetrí  na daniach 80 % a pri 300 eurovom príjme 55 %. Opatrenie sa bude dotýkať i rodín v ktorých je iba jeden rodič.
Vodca FPÖ Heinz-Christian Strache označil toto opatrenie za „najväčšiu úľavu pre rodiny v histórii Rakúska.“
„Rodiny vykonávajú veľa, ale často to bolo odmeňované príliš málo. Nové opatrenie je teda zásadným krokom. Chceme podporovať rakúske rodiny a nie programy pre veľké rodiny prisťahovalcov. Model je určený pre tých, ktorí tu pracujú. Tak je to sociálne spravodlivé.“ uviedol Strache.
Dôraz je kladený na rodiny s deťmi do 18 rokov, ktorých rodičia pracujú. V ministerskej  správe sa vyslovene uvádza, že rodinný bonus „Familienbonus Plus“ je odpočet vo výške 1500 eur za dieťa na rok, čo znamená, že daňové zaťaženie sa zníži až o 1500 eur. Bonus sa týka detí do 18 rokov pokiaľ má rodina nárok na rodinné prídavky a žije v Rakúsku. U plnoletých detí v rodinách, ktoré dostávajú prídavky je možné uplatniť bonus vo výške 500 eur.
Pre osamelých rodičov s nízkymi príjmami, ktoré neplatia dane z príjmov sa plánuje vyšší odpočet pre rodiča a vyššia čiastka odpočtu z jediného príjmu. Opatrenie vstúpi do platnosti 1. januára 2019.
Katarína Hanzlíková

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)