Rakúska polícia sa zamerala na ilegálne prostitútky a nevestince v Innsbrucku

Innsbruck 24. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hans Punz)
 
Rakúska polícia vypátrala v Innsbrucku v spolkovej krajine Tirolsko 18 ilegálnych prostitútok, ktoré vykonávali najstaršie povolanie v hoteloch, súkromných bytoch, ale aj na internáte. Osem z nich zadržali. Tamojšie úrady zároveň rozhodli o uzavretí piatich ilegálnych nevestincov v bytových priestoroch.

Ilustračné foto

S odvolaním sa na policajné zdroje informovala o výsledkoch operácie s krycím názvom Lenz 18 vo štvrtok tlačová agentúra APA.
Vyšetrovatelia podľa rovnakých zdrojov naďabili v jednom z miestnych internátov na tri Maďarky, ktoré podľa polície ponúkali svoje služby prostredníctvom známych webových platforiem a voči ktorým už vyniesli právoplatný zákaz pobytu v krajine. Všetky preto zadržali a vyhostili.
V jednom z bytov objavili kriminalisti Haiťanku, ktorá ponúkala svoje služby ilegálne vo vysokom štádiu tehotenstva. Pre policajtov nebola táto žena neznámou už z minulosti.
Prípad vyšetrujú aj pre podozrenie z podvodného konania v dôsledku poberania sociálnych dávok.
V troch rôznych hoteloch polícia identifikovala ženy, ktoré tam evidentne ponúkali svoje služby. V dvoch prípadoch išlo o ruské občianky, vybavené turistickými vízami, ktoré im neodkladne zneplatnili a vyzvali ich, aby neodkladne opustili rakúske teritórium.
 
Príspevok Rakúska polícia sa zamerala na ilegálne prostitútky a nevestince v Innsbrucku zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)