Bratislava 29. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Julien de Rosa)
 
Bývalý šéf SNS a poslanec parlamentu Rafael Rafaj zhodnotil politiku súčasného francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, o ktorom sa pred nástupom do funkcie hovorilo ako o veľkej nádejí Francúzska, avšak tento optimizmus pomerne rýchlo upadol

Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron

Rafaj na sociálnej sieti napísal, že ani socializmus s ľudskou tvárou v podaní Dubčeka nemohol prežiť, keďže “zlo sa nikdy nedá premeniť na dobro,” tak rovnako sa podľa Rafaja nenarodí ani “dúhový fašizmus s ľudsky znetvorenou tvárou” v podaní Emmanuela Macrona.
“Mám ich dobre prečítaných, ale stále žasnem nad invenciou týchto neomarxistov a nastajlovaných falošných prorokov napojených na globálny kapitál ako dokážu predhadzovať verejnosti nové kostičky. Žasnem nad vnímavosťou „nerovnosti“ bývalého bankára v svete, kde bankoví zločinci, finanční špekulanti a vojnoví štváči vytvorili najväčšie rozdiely medzi ľuďmi v dejinách spoločnosti,” uviedol Rafaj v reakcii na článok o tom, že Macron chce vytvoriť “nový svetový poriadok s ľudskou tvárou”.
Rafaj ďalej píše: “Pred vyše 2300 rokmi Platón hovoril, že najväčší majetkový rozdiel medzi občanmi Atén by nemal byť väčší ako päťnásobný! Filozof a mysliteľ by asi padol na zadok, keby videl súčasné rozdiely a asi by dal palicou po hlave takým, čo vodu kážu a víno pijú… a ešte sa pritom tvária ako spasitelia ľudstva. Ani faraónom sa totiž nesnívalo, aby vlastnili taký podiel majetku sveta ako je dnes realita pre niekoľko vyvolených rodín na špici pyramídy (viď správy Oxfam). Aby tieto posadnuté zombie ovládli celý svet, potrebujú užitočných idiotov, ktorým budú ďalší blbí štátnici a politici-idioti v nejakej mramorovej sále v New Yorku tlieskať za ďalšiu kamuflovanú ideologickú víziu svetlých zajtrajškov… v odstraňovaní akýchsi „rozdielov“ (zrkadlový obraz satansko-boľševickej „rovnosti“…) smerom ku globálnej totalite.”
Najviac im podľa neho prekážajú rozdiely národné, najnovšie si mysleli aj rodové… búrajú hranice, zvesujú kríže zo stien, len aby neboli nijaké rozdiely… “Macron a spol. ešte nezbadali, že ľudia už majú dosť tohto ich neomarxistického multikultúrneho šialenstva? Raz sa masy ľudí môžu naštvať a skutočne tie rozdiely zotrú na nulu.”
“Len sa obávam, že Macron a ďalší slniečkári, neomarxisti, multikultúrni idioti a genderizmom posadnutí psychoši a mešuge nezaradení pri tom nebudú hrať už nijakú úlohu. Ani hlavnú, ani vedľajšiu. Načo by bol Hospodárovi strom, ktorý nerodí ovocie? Odkaz makarónovi: Aj ja chcem nový svet – ale bez poriadkov, starých, či nových, ideológií, idiotov, bez politikov, ktorí neslúžia vlastnému ľudu, Bohu, národu, štátu, kultúre… Dúfam, že sa takéhoto nového sveta ešte dožijem,” uzavrel.
 

 
Príspevok Rafaj o politickom príbehu Macrona: Keď sa zo socialistu stane užitočný idiot konajúci v prospech globálneho kapitálu bánk a skrývajúci sa za multi-kulti zobrazený najskôr Hlavné správy.