“… radšej by bol opitý.” Juncker sa na samite NATO v Bruseli zjavne potácal a padal. Čo to spôsobilo?

Brusel 13. júla 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Šéf Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker vystúpením na samite NATO opäť rozprúdil diskusie o jeho alkoholizme. Počas odchodu z neformálnej večere so svetovými lídrami mal 63-ročný luxemburský politik výrazné problémy s chôdzou a koordináciou.

Na snímke Jean-Claude Juncker na samite NATO v Bruseli.

Predseda EK sa zúčastnil neformálnej večere na samite NATO v Bruseli aj za účasti amerického prezidenta Donald Trump a niekoľkých ďalších svetových lídrov. Juncker sa kýval a takmer spadol. Podopierali ho politici, ako napríklad prezident Ukrajiny Petro Porošenko, holandský premiér Mark Rutte či prezidenti Fínska.
Následne bol podľa informácii The Sun Juncker videný, ako ho asistenti tlačia na vozíčku údajne kvôli bolestiam chrbta.
 

 
Verejné tajomstvo
Podľa slovenského politického analytika Eduarda Chmelára je zrejmé, že Junkcer bol pod vplyvom alkoholu
“To, že je Juncker ťažký alkoholik, je medzi insidermi už dávno verejné tajomstvo, ale úprimne: keď sa pozriem na týchto lídrov, dosť ma desí, v akých rukách je svetová bezpečnosť…,” uviedol Chmelár na Facebooku.

 
Bravó šéf EK
Podobne reagoval aj šéf opozičnej strany Sme rodina Boris Kollár.
“Pri všetkej úcte, ale toto nás riadi? Jeden spiťák spitý už len čakám, kedy sa na nejakom samite dočúra myslím, že teraz už mal na mále,” vyhlásil Kollár.
“Takéto individuá predstavujú vrchol EÚ. Kam tá Europa môže smerovať, akurát tak do šenku. Osobne si myslím, že na akomkoľvek pracovisku by sa nemalo piť a tento notorik, prepitý alkoholik mal byť už dávno z tej “práce” vyhodený pokiaľ možno na nejakú dobru protialkoholickú liečebňu. Bravó šéf EK, pán Juncker.”
 

 
… radšej by bol opitý
Mnohí európski predstavitelia podľa The Sun tento incident hodnotili, že bol dôsledkom dlhotrvajúcich zdravotných problémov šéfa EK.
Ale Martin Reichardt, poslanec krajne pravicovej nemeckej AfD, poznamenal, že Juncker “vyzeral hanebne” a “opitý padal”.
Juncker jeho súčasný “zdravotný stav” vysvetľoval v prejave v Írsku minulý mesiac, kde uviedol, že kvôli chorobe nestojí pevne na nohách a “radšej by bol opitý,” zažartoval.
Prvé vážnejšie otázniky o jeho chorobe vyvolalo jeho potácanie sa na mierovej konferencii OSN v roku 2017. Diplomati uviedli, že počas kľúčových rozhovorov v Ženeve o otázke Cypru sa údajne “viditeľne pomočil”.
Podobne “v dobrej nálade” Juncker pôsobí aj na videu z roku 2015:
 

 
 
Príspevok “… radšej by bol opitý.” Juncker sa na samite NATO v Bruseli zjavne potácal a padal. Čo to spôsobilo? zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)