Idlib 23. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Muhammed Muheisen)
 

Takmer 1,9 tisíc radikálov a členov rodín bolo vyvedených z Harasty vo východnej Ghúte, prevážajú ich do provincie Idlib, informuje Ministerstvo obrany Ruska

Ilustračné foto

V dôsledku jednania ruského Centra pre uzmierenie znepriatelených strán v Sýrii bola dosiahnutá dohoda o vyvedenie radikálov skupiny Ahrar aš-Šám z Harasty vo východnej Ghúte, uvádza v piatok ruské ministerstvo obrany.
„Jednaním vedenia ruského Centra pre uzmierenie znepriatelených strán s lídrami skupiny Ahrar aš-Šám bola dosiahnuta dohoda o vyvedení radikálov tejto skupiny z obce Harasta (východná Ghúta),” uvádza sa v správe.
Ako poznamenali na Ministerstve obrany RF, 22. marca organizovaným humanitárnym koridorom vyšlo 1895 radikálov a členov ich rodín, ktorí boli autobusovými konvojmi následne prevezení do provincie Idlib.
„Po celej trase ich bezpečnosť zaisťuje sýrska polícia pod kontrolou dôstojníkov ruského Centra pre uzmierenie znepriatelených strán a zástupcov Sýrskeho arabského červeného polmesiaca,” oznámili na ruskom ministerstve obrany.

Príspevok Radikálov s rodinami prevážajú do provincie Idlib zobrazený najskôr Hlavné správy.