Moskva 7. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

Komisia ruskej Rady federácie pre ochranu štátnej suverenity a zabránenie miešaniu sa zvonka do vnútorných záležitostí krajiny informovala o viacerých prípadoch, kedy sa západné štáty miešali do vnútorných záležitostí Ruska, a na svojom oficiálnom portáli zverejnila príslušnú správu.
Ilustračné foto

Za jeden z faktorov miešania sa do vnútorných záležitostí Ruska komisia označila pokusy prekážať, manipulovať a skresľovať výsledky volieb v Rusku. „Komisia zistila, že v období r. 2011 – 2017 došlo k mnohopočetným pokusom manipulovania a skresľovania výsledkov volieb v Rusku. Tu sú konkrétne príklady: zaregistrovali sme pokusy západných štátov ovplyvňovať nasledovné voľby: parlamentné r. 2011 a 2016, voľby prezidenta Ruska – 2012, regionálne – r.  2013 a 2017,“ uvádza sa v dokumente.
Komisia uviedla, že okrem iného sa Západ snaží ovplyvňovať dianie v Rusku radikálnym a nedemokratickým spôsobom – uvalením sankcií. „Západný sankčný atak r. 2014 – 2018 nelen sa premenil na svojrázny test ruskej suverenity, ale aj zjednotil ruskú verejnosť, objavil naše slabé stránky, ktoré sme rýchlo napravovali, zrýchlil proces komplexného rozvoja krajiny vďaka efektívnejšiemu využívaniu vnútorných rezerv a hľadaniu nových zahraničných partnerov. Uplynulé 4 roky ukázali, že naša krajina túto skúšku vydržala,“ uvádza sa v správe komisie Rady federácie Ruska.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.