Paríž 19. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Thibault Camus)
 
Francúzsky futbalista Adrien Rabiot sa údajne dohodol na podmienkach prestupu z parížskeho St. Germain do FC Barcelona. Do Katalánska by mohol odísť už v zimnom termíne, prípadne po skončení prebiehajúcej sezóny ako voľný hráč. Informoval o tom športový denník Mundo Deportivo

Na snímke Adrien Rabiot

Dvadsaťtriročnému stredopoliarovi vyprší aktuálna zmluva s PSG v júni 2019 a novú sa rozhodol nepodpísať, čo nahnevalo nielen fanúšikov klubu, ale aj športového riaditeľa úradujúceho francúzskeho majstra Antera Henriquea. Ten sa vyjadril, že Rabiot sa bude musieť pripraviť na menšiu minutáž v zápasoch.
Počas utorkového osemfinálového zápasu francúzskeho Ligového pohára fanúšikovia PSG vyvesili na tribúne transparent, na ktorom dali najavo svoje antipatie voči Rabiotovi: “Nepotrebujeme ťa,” znel odkaz fanúšikov. K situácii sa vyjadril aj jeho tímový spoluhráč Brazílčan Marquinhos: “Je to škoda. Môžem povedať, že od začiatku sme si sadli, mali sme priateľský vzťah. Spolu sme vyrastali a zlepšovali sa. On však urobil svoje rozhodnutie a klub tiež.”
Rabiot prešiel mládežnickou akadémiou PSG a svoj debut vo francúzskej Ligue 1 si odkrútil v roku 2012. V drese Paríža nastúpil v 154 stretnutiach.
 
Príspevok Rabiotov prestup do Barcelony je údajne na spadnutie zobrazený najskôr Hlavné správy.