Londýn 23. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)
 
Britská vláda si neželá a neočakáva, že Británia opustí Európsku úniu bez dohody, avšak ak EÚ nebude k tejto dohode pristupovať adekvátne pragmaticky, bude musieť hľadať alternatívy. V stredu to podľa televízie Sky News v Londýne povedal britský minister pre brexit Dominic Raab.

Na snímke minister pre brexit Dominic Raab

Keď už Británia nebude súčasťou EÚ, bude sa “môcť odkloniť od nariadení EÚ”, avšak “urobí to len vtedy, keď bude pripravená a keď to bude v jej národnom záujme”, povedal Raab.
Britský minister pre brexit kritizoval aj “dezinformácie”, že v Británii nebude po jej odchode z EÚ dostatok čerstvých potravín a ich dodávky by mala podľa údajných plánov britskej vlády zabezpečovať armáda.
Raab sa tiež opýtal, prečo by EÚ mala po brexite dodávať Británii potraviny, a zároveň ubezpečil svojich spoluobčanov, že na svojich obľúbených sendvičoch so slaninou, zeleným šalátom a rajčinou si budú môcť pochutnávať aj naďalej.
Raab zároveň vyjadril presvedčenie, že Británii sa mimo EÚ bude dariť lepšie bez ohľadu na to, či sa s Úniou dohodne alebo nie. Britov tiež ubezpečil, že funkciu ministra pre brexit prijal preto, aby Británia EÚ opustila za čo najvýhodnejších podmienok.
 
Príspevok Raab: EÚ musí k dohode o brexite pristupovať rovnako pragmaticky ako Británia zobrazený najskôr Hlavné správy.