Vroclav 20. februára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)

Slovenský futbalový brankár Matúš Putnocký predĺžil kontrakt s tímom poľskej najvyššej súťaže Slaskom Vroclav. Rodák z Prešova bude v tíme aktuálne štvrtého tímu Ekstraklasy pôsobiť minimálne do konca júna 2021. Informuje o tom poľský športový denník Przeglad Sportowy

Na snímke Matúš Putnocký

„Putnocký je zároveň prvý z hráčov v tíme Slasku, ktorý splnil podmienku, že predĺženie zmluvy sa bude odvíjať od športovej formy,“ uviedol denník, pripomínajúci, že pred sezónou podpísal brankár, prichádzajúci do Slasku z Lechu Poznaň zmluvu na rok s prípadnou opciou.

Podľa poľského periodika bolo tiež podmienkou predĺženia zmluvy aj odohratie minimálne 1800 minút v sezóne. „Potvrdilo sa, že Matúš je brankár, ktorý nám môže výrazne pomôcť,“ zhodnotil doterajšie účinkovanie Putnockého v klube český tréner Slasku Vítězslav Lavička.

Putnockého po sobotňajšom remízovom zápase Vroclavi na ihrisku Štetína zaradili do jedenástky kola Ekstraklasy. V Poľsku pôsobí bývalý brankár Nitry i Slovanu od roku 2015, pred pôsobením vo Vroclavi a Poznani chytal za Ruch Chorzów.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj