Moskva 22. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Posolstvo ruského prezidenta Vladimira Putina k poslancom Federálneho zhromaždenia malo najnižšiu sledovanosť za posledných päť rokov. Informovala o tom agentúra Interfax

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Putinov pol druha hodiny trvajúci prejav o stave krajiny vysielalo v stredu v priamom prenose päť televíznych staníc: Prvý kanál, Rossija 1, Rossija 24, Moskva 24 a televízia 360.
Podľa prieskumu denníka Kommersant ho sledovalo 5,9 percenta Moskovčanov, čo je 870.000 ľudí. Tento ukazovateľ je na úrovni roka 2013 – teda pred vypuknutím konfliktu na Ukrajine a pripojením Krymského polostrova k Ruskej federácii. Vtedy mal Putinov prejav v Moskve 5,5 percenta divákov.
Rekordný počet divákov mal prejav, ktorý Putin predniesol v decembri 2014 – v roku pripojenia Krymu k Rusku -, keď ho sledoval každý desiaty Moskovčan a každý druhý televízny divák v Rusku. V ďalších rokoch záujem o túto médiami ostro sledovanú udalosť postupne klesal.
Ako v piatok informoval hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ruské vedenie vie o poklese záujmu televíznych divákov o Putinov prejav. Kremeľ ho však vysvetľuje presunom divákov k internetu, odkiaľ nie je možné získať operatívne údaje o počte sledujúcich.
“Skutočnosť, že určitý segment televíznych divákov prešiel k  internetu, je procesom, ktorý badať vo všetkých krajinách sveta,” dodal Peskov.
 
Príspevok Putinov prejav o stave Ruska mal v TV najnižšiu sledovanosť od roku 2014 zobrazený najskôr Hlavné správy.