Moskva 16. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexei Druzhinin)
 
Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin zhodnotil stav domácej ekonomiky ako pozitívny, informoval dnes oficiálny portál Kremľa

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Hlava štátu usporiadala poradu o ekonomických otázkach. Prerokovala sa súčasná situácia a tiež opatrenia na zvýšenie stability a tempa rastu.
Prezident vytýčil predstihujúcu dynamiku priemyselnej výroby a tiež stabilne nízke ukazovatele inflácie a nezamestnanosti a stabilitu finančného trhu.
“V auguste sa znížila nezamestnanosť na 4,6 percenta, je teraz na rekordne nízkej úrovni,” uviedol štatistické údaje Putin.
Podotkol tiež, že najdôležitejšími ukazovateľmi obchodnej aktivity a spotrebiteľského dopytu ruských domácností je dynamika investícií a rast objemu prepravy tovaru.
“Podľa výsledkov prvého polroka sa zvýšili investície do základného imania podnikov a organizácií o 3,2 percenta. Rastie aj objem nákladnej dopravy (plus tri percentá za osem mesiacov) a maloobchod (2,7 percenta),” zdôraznil prezident.
Podľa jeho slov dokazuje predstihujúcu dynamiku priemyselná výroba: rast predstavoval za osem mesiacov 3,1 percenta, okrem iného v obrábacom priemysle 3,8 percenta.
 
Príspevok Putin zhodnotil situáciu v ruskej ekonomike zobrazený najskôr Hlavné správy.