Moskva 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Burhan Ozbilici)

Ruský prezident Vladimir Putin dnes odsúdil nedávne zavraždenie ruského veľvyslanca v Turecku Andreja Karlova, ktoré označil za pokus zničiť vzájomné vzťahy

Rusko a Turecko, s podporou Iránu, spolupracujú v úsilí vyriešiť humanitárnu krízu v Sýrii, uviedol na výročnej tlačovej konferencii v Kremeľskom paláci.

Ruský veľvyslanec v Turecko Andrej Karlov reční počas otvorenia fotografickej výstavy 19. decembra 2016 v Ankare. Neznámy útočník vystrelil počas otvorenia fotografickej výstavy v tureckej metropole Ankara na ruského veľvyslanca Andreja Karlova. S odvolaním sa na svojho fotoreportéra o tom informovala agentúra APRuský veľvyslanec v Turecko Andrej Karlov reční počas otvorenia fotografickej výstavy 19. decembra 2016 v Ankare. Neznámy útočník vystrelil počas otvorenia fotografickej výstavy v tureckej metropole Ankara na ruského veľvyslanca Andreja Karlova. S odvolaním sa na svojho fotoreportéra o tom informovala agentúra AP

Asi 100.000 ľudí bolo evakuovaných z vojnou zničeného sýrskeho mesta Aleppo, pokračoval a označil to za “najväčšiu humanitárnu operáciu vo svete”. “Ďalšie štádium by malo byť prímerie na celom území Sýrie a začatie rozhovorov o politickom riešení” občianskej vojny, dodal.

Lídri Turecka a Iránu, ktorí pomohli sprostredkovať odchod zvyšných civilistov a militantov z Aleppa, sa podľa Putina dohodli na tom, že by sa sýrske mierové rozhovory mali konať v metropole Kazachstanu – Astane. Sýrsky prezident Bašár Asad s tým súhlasil, uviedol Putin a dodal, že k mierovému úsiliu môžu prispieť aj ďalší aktéri v regióne vrátane Saudskej Arábie a vítané budú aj Spojené štáty.

Putin sa dnes vyjadril aj k dopingu ruských športovcov. Priznal, že niektorí ruskí atléti používali lieky na posilnenie svojho výkonu, ale vyhlásil, že v Rusku “nikdy neexistoval štátny systém podporujúci doping”.

Rusko úzko spolupracuje s Medzinárodným olympijským výborom a Svetovou antidopingovou agentúrou v snahe vyriešiť problém ruských športovcov s dopingom, povedal.

A dodal, že mnohé krajiny majú problémy s dopingom, ktoré treba riešiť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.