Moskva 5. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Ruský prezident Vladimir Putin dnes vyhlásil, že jednou z najväčších hrozieb pre bezpečnosť v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ) je organizovaný zločin, obchodovanie s drogami a vplyv vonkajších síl na vnútropolitickú situáciu

Na dnešnom spoločnom zasadnutí predstaviteľov bezpečnostných orgánov členských krajín SNŠ v Moskve Putin ako ďalšiu možnú hrozbu pre bezpečnosť uviedol aj korupciu, informovala agentúra TASS.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Putin podľa agentúry RIA Novosti upozornil, že “prakticky každá z členských krajín SNŠ je potenciálnym terčom teroristického útoku”, pričom zdôraznil, že na boj s terorizmom je nutná tesná koordinácia všetkých tajných služieb.

“Vidíme, že situácia sa, žiaľ, nezlepšuje. Potvrdzuje to najlepšie nedávna tragická udalosť v Petrohrade,” dodal Putin.

Ruský prezident na zasadnutí upozornil, že bezpečnostné služby riešia a budú riešiť množstvo zložitých úloh, pričom však ocenil, že medzi jednotlivými krajinami SNŠ funguje efektívna spolupráca a súčinnosť. Vyjadril nádej, že tento trend pretrvá aj naďalej.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.