Moskva 11. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin)
 
Ruský prezident Vladimir Putin očakáva, že napriek súčasnej napätej situácii vo svete napokon zvíťazí zdravý rozum.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

“Súčasná situácia vo svete skutočne nemôže vyvolávať nič iné, len obavy. Vo svete vládne čoraz väčší zmätok. Napriek tomu však dúfame, že napokon zvíťazí zdravý rozum, medzinárodné vzťahy sa vrátia do konštruktívnych koľají a celý globálny systém bude stabilnejší a predvídateľnejší,” povedal v stredu Putin v Moskve podľa agentúry TASS pri príležitosti preberania poverovacích listín nových veľvyslancov.
Putin tak reagoval na hrozbu amerického prezidenta Donalda Trumpa zverejnenú na Twitteri, podľa ktorej Spojené štáty v odpovedi na údajný chemický útok v sýrskom meste Dúmá – Západom pripisovaný režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada – podniknú v krátkom čase raketový útok na vybrané ciele v Sýrii.
Na Trumpove slová na Twitteri reagoval aj hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorý povedal, že Moskva nepestuje twitterovú diplomaciu, pričom dodal, že Rusko “uprednostňuje seriózny prístup a stále si myslí, že je dôležité nepodnikať akékoľvek kroky, ktoré by mohli ešte väčšmi destabilizovať už aj tak nestabilnú situáciu” vo svete.
S tvrdením, že v meste Dúmá došlo k chemickému útoku, prišli v nedeľu sýrski aktivisti z organizácie Biele prilby sídliacej vo Veľkej Británii, záchranári a zdravotníci. Zväz sýrskych záchranárskych organizácií (UOSSM) uviedol dokonca bilanciu až vyše 100 mŕtvych. Podľa tvrdení Sýrie, Ruska a Iránu ide s najväčšou pravdepodobnosťou o akciu pod falošnou vlajkov, ktorá ma poslúžiť na zvýšenie napätia v regióne a dať prípadnú zámienku na útok koalície vedenej USA. Takýto útok by bol pre Asada kontraproduktívny. Teraz keď v Sýrii poráža posledné bandy teroristov je posledné čo potrebuje útočiť chemickými zbraňami.
 
Príspevok Putin verí, že v súčasnom nestabilnom svete napokon prevládne zdravý rozum zobrazený najskôr Hlavné správy.