Moskva 27. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexei Nikolsky/Sputnik, Kremlin)
 
Ruský prezident Vladimir Putin strávil uplynulý víkend dobrodružnou dovolenkou na Sibíri, kam si chodí oddýchnuť takmer každé leto. V pondelok to oznámil Kremeľ, ktorý pri tejto príležitosti zverejnil i niekoľko fotografií.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin na túre počas krátkej víkendovej dovolenky v Tuvianskej republike na juhu Sibíri

Putin na nich tento raz nepózuje na koni či pri love rýb bez trička, ako to robil po minulé roky. Namiesto toho chodí 65-ročný prezident v decentnom khaki oblečení a klobúku s ďalekohľadom i trekingovými palicami na túry po horách, plaví sa po rieke Jenisej a obdivuje krásy prírody Tuvianskej republiky na juhu Sibíri.
Týmto aktivitám sa oddáva v spoločnosti ruského ministra obrany Sergeja Šojgua a riaditeľa ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexandra Bortnikova, informoval hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.
Na jednej z fotografií sa Putin so Šojguom pozerajú na mladé ihličnany, pripravené na zasadenie. Iné snímky zachytávajú Putina na vrchole hory, pri plavbe na člne či v rozhovore s riaditeľom miestnej prírodnej rezervácie, priblížila agentúra Reuters.
Putin si víkendový oddych v horách doprial ako malú prestávku na ceste do sibírskeho mesta Kemerovo, strediska ťažby uhlia, kde sa už v pondelok stretol s miestnymi činiteľmi i zástupcami vedenia miestnych energetických spoločností.
“Prezident, na ceste do Kemerova, sa rozhodol odletieť skôr a stráviť sobotu a nedeľu v Tuviansku, na rieke Jenisej. Kráčal po horách a obdivoval nádherné výhľady,” povedal Peskov.
Príspevok Putin strávil víkend túrami na Sibíri, tričko si tento raz nevyzliekol zobrazený najskôr Hlavné správy.