Putin: Spolupráca s Parížom v Sýrii skončila skôr, ako začala

Moskva 31. mája 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP-Alexei Druzhinin/RIA Novosti, Kremlin/AP)

Rusko je pripravené na medzinárodnú spoluprácu v odpore terorizmu, a prečo to nejde, na to sa treba opýtať Európy, vyhlásil prezident RF Vladimír Putin v interview pre denník Le Figaro
Začiatkom týždňa navštívil ruský prezident Francúzsko, kde mal prvé stretnutie so svojim francúzskym kolegom Emmanuelom Macronom.
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

“Opýtajte sa Európy,” odpovedal Putin na otázku, prečo nedokáže Rusko spojiť úsilie s Európou v boji proti terorizmu.
“Chceme to. Povedal som o tom ešte vo svojom prejave na zasadnutí pri príležitosti 70. výročia OSN, a vyzval som vtedy k zjednoteniu úsilia všetkých krajín v boji s terorom. To je ale veľmi zložitá otázka,” dodal ruský líder.
Pripomenul, že po teroristickom útoku v Paríži prišiel do Ruska vtedajší francúzsky prezident Francois Hollande.
“Dohodli sme sa s ním o konkrétnych akciách. K brehom Sýria priplávala lietadlová loď Charles de Gaulle. Potom odišiel Francois do Washingtonu, a koniec, Charles de Gaulle sa otočil a plával niekam inam, smerom k Suezskému prieplavu. A naša reálna spolupráca s Francúzskom sa skončila skôr ako začala,” vysvetlil Putin.
Ruský prezident podotkol, že Francúzsko sa zúčastňuje operácií v Sýrii, ale v rámci medzinárodnej koalície pod vedením USA.
“Zistite si, kto je tam starší, a kto nie, kto má aké slovo a kto si na čo robí nárok. Sme pripravení, sme otvorení spolupráci,” povedal Putin.

ZDROJ >>

Komentujte :)