Cugol 13. septembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
 
Podľa jeho slov je “Rusko mierumilovný národ”, napriek tomu však potrebuje posilniť svoje vojenské schopnosti.

Ruský prezident Vladimir Putin (druhý zľava) sa pozerá cez ďalekohľad počas vojenského cvičenia Vostok 2018, ktoré sa koná od Sibíri cez Ďaleký východ, arktickú oblasť až po Tichý oceán 13. septembra 2018

Ruský prezident Vladimir Putin sa vo štvrtok prišiel pozrieť na doteraz vôbec najväčšie vojenské cvičenia v histórii krajiny, na ktorých sa zúčastňuje 300-tisíc vojakov, ako aj početné čínske sily. Týždeň trvajúce manévre s názvom Vostok 2018 (Východ 2018) sa konajú na Sibíri aj Ďalekom východe a predstavujú demonštráciu vojenskej sily Ruska a Číny v čase napätých vzťahov so Spojenými štátmi. Okrem pozemných jednotiek je súčasťou cvičení aj približne tisíc ruských lietadiel a 36-tisíc tankov a ďalších obrnených vozidiel. Manévre rozsahom dokonca predčili najväčšie vojenské cvičenia, ktoré uskutočnil Sovietsky zväz v roku 1981.
Na vojenskej základni Cugol nachádzajúcej sa asi 130 kilometerov severne od hraníc s Čínou Putin pochválil vojakov za ukážku ich “schopnosti odraziť potenciálne vojenské hrozby”. Zdôraznil pri tom, že “Rusko je mierumilovný národ”, napriek tomu však potrebuje posilniť svoje vojenské schopnosti, aby bolo “pripravené chrániť svoju suverenitu, bezpečnosť a národné záujmy, a v prípade potreby podporiť svojich spojencov”.
 
Príspevok Putin sa zúčastnil na veľkých vojenských cvičeniach Vostok 2018 zobrazený najskôr Hlavné správy.