Moskva 31. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin)
 
Ruský prezident Vladimir Putin sa plánuje zúčastniť na budúcotýždňových mierových rokovaniach o Sýrii v Teheráne, ktorých ďalšími účastníkmi majú byť prezidenti Iránu a Turecka. Podľa tlačovej agentúry DPA potvrdil Kremeľ v piatok prebiehajúce prípravy na tento summit, naplánovaný na 7. septembra.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo vyjadrení, ktoré priniesli štátne médiá, uviedol, že v rámci summitu sa očakáva dvojstranné stretnutie Putina s tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom.
Rusko a Irán pôsobia v sýrskej občianskej vojne ako hlavní vojenskí podporovatelia vlády v Damasku, spolupracujú však s Tureckom, ktoré podporuje sýrsku opozíciu, na udržiavaní bezpečných zón pre civilistov.
Putin, Erdogan a iránsky prezident Hasan Rúhání sa stretli naposledy v apríli v tureckej Ankare, kde sa dohodli na zrýchlení svojich snáh priniesť pokoj do Sýrie a zlepšiť dodávky humanitárnej pomoci tamojším obyvateľom.
Očakáva sa, že sýrske vládne sily začnú čoskoro novú ofenzívu, tentoraz v severozápadnej provincii Idlib, ktorá je poslednou dôležitou baštou protivládnych povstalcov.
 
Príspevok Putin sa zúčastní na budúcotýždňových mierových rokovaniach o Sýrii v Teheráne zobrazený najskôr Hlavné správy.