Moskva 31. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ilya Moskovets) AKTUALIZOVANÉ
 
Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval do mesta Magnitogorsk na Urale, kde sa v pondelok pri výbuchu plynu čiastočne zrútil desaťposchodový bytový dom. Putin sa stretol s miestnymi predstaviteľmi a navštívil nemocnicu, kde hospitalizovali zranených

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin počas zasadnutia na mieste zrútenia desaťposchodového bytového domu v ruskom meste Magnitogorsk 31. decembra 2018

O život prišlo najmenej sedem osôb, päť zranených vrátane dvoch detí previezli do nemocnice a približne 35 ľudí je stále nezvestných, informovala agentúra AP s odvolaním sa na úrady Čeľabinskej oblasti.
Na mieste katastrofy pracujú pri teplote zhruba mínus 20 stupňov Celzia stovky záchranárov, ktorí z trosiek vyslobodili už najmenej 10 živých ľudí. Zo zvyškov budovy vyviedli tiež 16 ľudí, ktorí prežili bez ujmy na zdraví. Mrazivé počasie znižuje nádej na to, že sa v troskách podarí nájsť ešte ďalších preživších.
Pôvodne bolo nezvestných 68 osôb, časť z nich už medzitým úrady objavili na iných miestach. Miesto výbuchu prehľadáva približne 470 ľudí a 70 rýpadiel.
Do Magnitogorska okrem Putina pricestovali aj minister pre mimoriadne situácie Jevgenij Ziničev a ministerka zdravotníctva Veronika Skvorcovová. Ruský prezident sa mal pôvodne zúčastniť na oslavách príchodu Nového roka v čiernomorskom letovisku Soči.
Vladimir Putin, sa v Magnitorsku stretol s miestnymi predstaviteľmi a navštívil zranených v nemocnici. “Je to v povahe našich ľudí, že si budú – napriek novoročným oslavám – v tejto chvíli pripomínať mŕtvych a zranených,” uviedol.
K zrúteniu budovy v meste Magnitogorsk, ležiacom na rieke Ural, približne 1400 kilometrov juhovýchodne od Moskvy, došlo v pondelok pred svitaním, keď väčšina obyvateľov ešte spala. Za pravdepodobnú príčinu nešťastia označili miestne úrady výbuch plynu. Preventívne boli evakuovaní aj obyvatelia okolitých domov.
Údaje o počte nezvestných sa rôznia, pohybujú sa okolo čísla 35 až 40. Miesto výbuchu, ktorý zničil  vstupnú časť domu a 48 bytov, prehľadáva približne 470 ľudí a 70 rýpadiel.
Tragédiu začal vyšetrovať Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, ktorý do Magnitogorska vyslal vyšetrovateľov zo svojho moskovského ústredia. Magnitogorsk leží na rieke Ural, približne 1700 kilometrov juhovýchodne od Moskvy.
 
Príspevok Putin sa v Magnitogorsku stretol so zranenými, 35 zostáva nezvestných, potvrdených je najmenej 7 mŕtvych zobrazený najskôr Hlavné správy.