Moskva 5. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin)
 
Ruský prezident Vladimir Putin absolvuje v piatok v Teheráne popri sýrskom summite bilaterálne rozhovory so svojím tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom, iránskym prezidentom Hasanom Rúháním a iránskym najvyšším duchovným vodcom ajatolláhom Alím Chameneím.

Na snímke Vladimir Putin

“Teherán sa stane dejiskom bilaterálnych rozhovorov. Plánujeme tri bilaterálne stretnutia nášho prezidenta – s iránskym najvyšším vodcom ajatolláhom Alím Chameneím, ako aj samostatné rokovanie s iránskym prezidentom Hasanom Rúháním.
Okrem toho sa uskutoční aj bilaterálne stretnutie s tureckým prezidentom Erdoganom,” povedal v stredu novinárom Putinov pobočník Jurij Ušakov, ktorého citovala tlačová agentúra TASS.
“Pôjde o Sýriu, rôzne aspekty vzájomnej spolupráce a situáciu ohľadom iránskej jadrovej dohody po odstúpení USA,” spresnil Ušakov plánované tematické okruhy rokovaní Putina a iránskymi činiteľmi. Rozhovory kremeľského šéfa s Erdoganom budú zamerané na vzájomnú spoluprácu a otázku Sýrie, dodal.
Putin sa 10. septembra stretne aj s japonským premiérom Šinzóom Abem popri konaní Východného ekonomického fóra (VEF) vo Vladivostoku. Agenda ich rozhovoru bude zahŕňať mierovú dohodu medzi Ruskom a Japonskom či súčasné medzinárodné a regionálne problémy vrátane situácie na Kórejskom polostrove a ázijsko-tichomorskej oblasti.
 
Príspevok Putin sa stretne s Erdoganom, Rúháním, Chameneím a Abem zobrazený najskôr Hlavné správy.