Moskva 21. júna 2019 (HSP/Strana.ua/Foto:SITA/AP-Alexander Zemlianichenko)

Ruský prezident Vladimír Putin sa včera poriadne zapotil, keď v tradičnom v priamom prenose odpovedal na otázky ľudí zo všetkých kútov Ruska a zo zahraničia v rámci každoročnej televíznej Priamej linky

Na snímke Vladimir Putin

Dostal aj niekoľko otázok, ktoré sa týkali situácie na Ukrajine, Donbase a vzťahov so súčasným ukrajinským vedením. Veľký optimizmus neprejavil, pretože, podľa neho ukrajinský prezident svoju kariéru začal veľmi zle a nedodržal žiadne svoje sľuby, ktoré štedro rozdával v prezidentskej kampani.

Jednou z hlavných v tomto smere bola otázka vzťahov s prezidentom Vladimírom Zelenským. Moderátor prečítal otázku diváka, ktorý sa pýtal, či by Vladimír Putin nemohol urobiť ústretový krok a navrhnúť Zelenskému, aby spoločne vydiskutovali niektoré otázky. Divák sa opýtal, či by Putin nemohol ako prvý urobiť podobný krok s prihliadnutím na to, že Vladimír Zelenský je iba začínajúci prezident a veľmi mladý a totálne neskúsený politik.

„Videl som jeho vystúpenia v Moskve v relácii KVN („Klub veselých a vynaliezavých“ – populárna humoristická relácia v Rusku, na ktorej súťažia študentské tímy a v ostatných desaťročiach už nielen z Ruska, ale aj zo zahraničia. Teší sa veľkej popularite už takmer 60 rokov. Práve v duchu tejto relácie Vladimír Zelenskij vytvoril svoj program „Kvartál 95“ – pozn. aut.). Bolo to talentované a smiešne. Ale to, čo robí teraz, nie je vôbec smiešne,“ podotkol v úvode ruský prezident.

„Čo sa deje v súčasnosti? Počas svojej návštevy v Paríži Zelenský vyhlásil, že nemieni debatovať s takzvanými separatistami – obyvateľmi nepriznanej Luhanskej a Doneckej republiky. Ako potom vôbec chce riešiť tento problém? Bez toho, aby začal rokovať s druhou stranou, nie je možné vyriešiť žiadne problémy. Ostreľovania zo strany ukrajinskej armády sú ešte častejšie, ako pred jeho nástupom do funkcie. Blokáda nie je zrušená a ani sa o tom neuvažuje. Hospodárske vzťahy zostávajú pretrhnuté, čo je priamym porušovaním Minských dohôd, kde sa prízvukuje, že majú byť obnovené hospodárske vzťahy. A nič sa nedeje, blokáda sa ešte viac zosilňuje, nič sa nemení. Zelenský porušil všetky svoje sľuby, ktoré rozdával pred voľbami, ale z toho vytvoril jadro svojej predvolebnej kampane,“ pripomenul Vladimír Putin.

„Ústretové kroky sú tým najjednoduchším. Je potrebná politická vôľa zo strany ukrajinského vedenia,“ zdôraznil v závere svojej odpovede ruský prezident Vladimír Putin.

Eugen Rusnák

Video si môžete pozrieť tu

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj