Putin: Ruský novinár Vyšinský je na Ukrajine za svoju prácu obvinený z vlastizrady

Moskva 25. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Victor Platov)
 

Ruský žurnalista bol na Ukrajine obvinený z vlastizrady za jeho prácu žurnalistu. Je divné, že európskych kolegov nezaujíma jeho osud, na rozdiel od osudu ukrajinského režiséra Olega Sencova, povedal ruský prezident Vladimir Putin na tlačovej konferencii o výsledkoch rusko-francúzskych rokovaní

Na snímke Kirill Vyšinský

„A vy ste sa ešte pýtali na Sencova. To znamená, že vy viete, že pán Sencov bol zadržaný za prípravu k teroristickým činom, a nie za svoju žurnalistickú činnosť. Mňa v najvyššej mieru udivuje, prečo sa vy, francúzsky žurnalista, nepýtate na obmedzenie činnosti na Ukrajine. Práve teraz, pred niekoľkými dňami bol zadržaný váš kolega, ruský žurnalista (Kirill Vyšinský —pozn.  red.). Je obvinený z velezrady za jeho verejnú pozíciu a za jeho prácu ako žurnalistu. Z nejakého dôvodu vás jeho osud nezaujíma. To je divné, že áno,” zdôraznil Putin, keď odpovedal na otázku francúzskeho žurnalistu.
Putin vyzval k tomu, aby sa „pozorne venovalo všetkým procesom prebiehajúcich v Európe, vo východnej, v západnej, na akýchkoľvek kontinentoch”.
 

Príspevok Putin: Ruský novinár Vyšinský je na Ukrajine za svoju prácu obvinený z vlastizrady zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)