Moskva 16. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexey Nikolsky)
 

Rusko podľahlo 25 miliónom kybernetickým útokom, ktoré mierili na kritické informačné systémy a infraštruktúru v priebehu Majstrovstiev sveta vo futbale 2018, uviedol prezident Vladimir Putin.

Na snímke prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino a ruský prezident Vladimir Putin

„Za celú dobu, kedy prebiehali majstrovstvá sveta, sme neutralizovali takmer 25 miliónov kybernetických útokov a iných kriminálnych aktivít nacielených na poškodenie informačnej infraštruktúry Ruska,” uviedol ruský prezident.
Pri prípravách na svetový pohár museli bezpečnostné služby Ruska overiť viac než dva milióny ľudí, od pracovníkov, ktorí sa podieľali na stavebných prácach, až po dobrovoľníkov, ktorí pomáhali s organizáciou turnaja. Putin tiež poznamenal, že bezpečnostné služby boli zodpovedné za nepretržité obchôdzky všetkých miest majstrovstiev pre odhalenie prípadnej radiačnej, chemickej, biologickej, či výbušnej hrozby.
Po nedeľnom epickom zakončení turnaja, kedy francúzski futbalisti dokázali zaistiť svoj druhý titul majstrov sveta, Putin poďakoval všetkým, predovšetkým fanúšikom, ktorí pomohli usporiadaniu tohoto veľkolepého festivalu futbalu.
„Niektorí fanúšikovia sú emocionálni, ale ako sa ukázalo, sú tiež zodpovední. Bol som tým dokonca prekvapený,” povedal prezident novinárom po finálovom stretnutí. „Som im veľmi vďačný. Chcem fanúšikom poďakovať za ich prístup k celej akcii.”
Putin označil turnaj za úspešný a tiež sľúbil, že vytvorí flexibilný vízový režim pre fanúšikov, ktorí sa podľa jeho slov „zamilovali do Ruska”, a dovolí im, aby slobodne prichádzali do krajiny až do konca roku, táto ponuka platí pre všetkých fanúšikov s platným Fan ID.
 

Príspevok Putin: Rusko zablokovalo 25 miliónov kybernetických útokov počas MS 2018 zobrazený najskôr Hlavné správy.