Biškek 28. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Yuri Kochetkov)
 
Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval vo štvrtok na štátnu návštevu Kirgizska. Kremeľský šéf bude rokovať v tamojšom hlavnom meste Biškek so svojím kirgizským náprotivkom Sooronbajom Žeenbekovom. Neskôr sa obaja lídri zúčastnia na rusko-kirgizskej medzinárodnej konferencii a navštívia múzeum sovietskeho a kirgizského spisovateľa Čingiza Ajtmatova, informuje tlačová agentúra TASS

Na snímke Vladimir Putin

“Hlavy štátov budú hovoriť o súčasnom stave a vyhliadkach na rozvoj rusko-kirgizských vzťahov strategického partnerstva a aliancie. Uskutoční sa aj dialóg o prehĺbení spolupráce v regionálnych združeniach vrátane tohtoročného kirgizského predsedníctva v Šanghajskej organizácii spolupráce (ŠOS) a Organizácii Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti (ODKB),” uviedol Kremeľ.
Kremeľský pobočník Jurij Ušakov skoršie pre novinárov uviedol, že prezidenti by mali podpísať spoločné vyhlásenie. Okrem toho bude za prítomnosti lídrov podpísané aj mnoho medzivládnych, medziúradných, regionálnych a obchodných dokumentov pokrývajúcich spoluprácu v rozličných oblastiach.
 
Príspevok Putin pricestoval na štátnu návštevu Kirgizska zobrazený najskôr Hlavné správy.