Baku 27. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval v stredu do azerbajdžanského hlavného mesta Baku na krátku pracovnú návštevu, počas ktorej sa stretne s tamojším prezidentom Ilhamom Alijevom.

Na snímke Vladimir Putin

Lídri absolvujú bilaterálne stretnutie, prednesú prejavy na plenárnej schôdzi IX. rusko-azerbajdžanského interregionálneho fóra a navštívia súťaže posledného dňa 32. majstrovstiev sveta v džude.
Pôjde už o štvrté stretnutia Putina s Alijevom v tomto roku. Rokovania sa budú podľa ruského prezidentského poradcu Jurija Ušakova týkať výsledkov, ktoré boli dosiahnuté na ich predchádzajúcom stretnutí septembra v Soči.
Interregionálne fórum sa uskutočňuje pravidelne od roku 2010, prezidenti Ruska i Azerbajdžanu sa však na ňom zúčastňujú po prvý raz.
Majstrovstvá sveta v džude, na ktoré zavítajú obaja prezidenti, zahŕňa vyše 800 atlétov zo 125 krajín. Rusko reprezentuje 30 športovcov. Putin, ktorý je tiež majstrom džuda, opakovane sleduje tento šport i z prezidentského kresla. Navštívil aj vlaňajšie majstrovstvá, ktoré sa konali v Budapešti.
Po skončení podujatí v Baku odletí ešte vo štvrtok šéf Kremľa do Dušanbe, metropoly Tadžikistanu, kde sa začne dvojdňové stretnutie hláv členských krajín Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ).
 
Príspevok Putin pricestoval na krátku pracovnú návštevu Azerbajdžanu zobrazený najskôr Hlavné správy.