Moskva 6. marca 2018 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP- Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin/AP)
Rusko na nových typoch zbraní pracovalo mnoho rokov a v zložitých podmienkach, prehlásil Vladimír Putin na zasadnutí rady Federálnej služby bezpečnosti (FSB)
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a ruský minister obrany Sergej Šojgu

“Počas zasadnutia 1. marca sa hovorilo o nových technológiách a systémoch vyzbrojenia, ktoré majú brániť Rusko, zaisťovať strategickú rovnováhu a tým pádom zvýšiť úroveň medzinárodnej bezpečnosti,” povedal Putin.

Podľa neho na nových zbraniach pracovali “tisíce ľudí, stovky konštrukčných a vedeckých kolektívov a priemyselných podnikov”. Hlava štátu poďakovala FSB za “účinné utajenie” týchto projektov.
“Žiadam vás, aby ste zamedzili snahám zahraničnej rozviedky získať údaje politického, ekonomického alebo obranného charakteru,” dodal Putin.
Vladimír Putin počas svojej reči ruskému parlamentu prezentoval najnovšie ruské zbrane, ktoré ostatné štáty zatiaľ nemajú. Šlo o raketový systém Sarmat, podmorské drony, rakety s plochou dráhou letu na jadrový pohon, letecký raketový systém Kinžal a laserové a supersonické zbrane.
Prezident pritom zdôraznil, že Rusko nikomu nevyhráža a nechce na nikoho útočiť. Nové zbrane majú len “zaistiť bezpečnosť krajiny”.