Moskva/Washington 2018 (HSP/rusvesna.su/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)
 
Anton Orlovskij na portáli rusvesna  venuje svoju pozornosť hystérii medzi protitrumpovskými elitami, ktorú rozpútali výsledky stretnutia medzi Putinom a Trumpom v Helsinkách.

Na snímke Donald Trump a Vladimir Putin

Stretnutie Vladimíra Putina a Donalda Trumpa bolo pod drobnohľadom všetkých medzinárodných elít. Výsledkom tohto drobnohľadu sú hysterické kŕče protitrumpovských elít a ich vazalov v Európe i Ázii.
Trumpa obvinili zo zbabelosti voči Putinovi a zo zrady amerických záujmov.
CNN otvorene ukazovala svoj odpor voči Trumpovi v priamom prenose už počas Trumpovej návštevy v Helsinkách.
Washington Post uviedol, že Trump zamenil americkú národnú hrdosť za vlastnú márnivosť. Zaznela obligátna obohraná pieseň o Trumpovej vďake Rusom za víťazstvo v amerických prezidentských voľbách.
Steroidmi prešpikovaný potomok rakúskeho nacistu, bývalý herec a kalifornský guvernér Arnold Schwarzenneger prirovnal Trumpa k malému rozkysnutému makarónu
Senátor Lindsey Graham žiada preskenovať futbalovú loptu, ktorú Putin Trumpovi daroval s cieľom odhaliť v nej špionážne prostriedky. Senátor McCain s rakovinou mozgu označuje stretnutie Putina a Trumpa za tragickú chybu. Kongresmen Steven Cohen hystericky tvrdí, že Trump sa nachádzal bezbranný v rukách nepriateľa. Bývalý šéf CIA John Brennan nazval Trumpove stretnutie s Putinom za zradu Ameriky a Trumpove slová označil ako debilné.
Sergej Lavrov a Rusi hodnotia rozhovory pozitívne a označili ich za inteligentné. V preklade z diplomatickej reči to znamená, že Rusi sú s výsledkami stretnutia Putin – Trump spokojní. V rámci trvajúcej hybridnej vojny medzi Ruskom a USA to znamená, že Rusi dosiahli väčšinu toho, čo chceli.
Výsledkom stretnutia Putin – Trump sa ešte viac polarizovala americká spoločnosť. Trump je zahnaný do rohu a hystericky voči nemu šteká celá protitrumpovská elita, možnosť impechmenantu amerického prezidenta sa v USA výrazne zvýšila. Podľa viacerých expertov ak sa tak stane, hrozí, že vnútorné nepokoje zachvátia celé USA. Američania majú problémy, Putin so stretnutia vyšiel ako predstaviteľ superveľmoci, ktorý má evidentne situáciu pod kontrolou.
Pokiaľ elita USA nenájde spoločný jazyk so svojím prezidentom, Washington bude strácať svoju reputáciu na medzinárodnej scéne a Moskva bude upevňovať svoje pozície.
Prajeme americkým partnerom veľa sily, elánu a odhodlania v pokračujúcom vnútropolitickom zápase.
Vyzerá to tak, že Putin prekabátil Trumpa i Američanov.
Anton Orlovskij
 
Príspevok Putin prekabátil Američanov. Za všetko je vinný Trump, americká elita upadá do hystérie zobrazený najskôr Hlavné správy.