Osaka 28. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexander Zemlianichenko)

Ruský prezident Vladimir Putin pozval amerického prezidenta Donalda Trumpa na návštevu Ruska, ktorá by sa mala konať na budúci rok. Šéf Bieleho domu reagoval pozitívne, informoval v piatok Kremeľ

Na snímke Vladimir Putin

Putinov hovorca Dmitrij Peskov podľa tlačovej agentúry AP povedal novinárom, že ruský líder si želá, aby sa Trump zúčastnil na oslavách pri príležitosti 75. výročia víťazstva v druhej svetovej vojne.

Peskov zdôraznil, že Trump reagoval na pozvanie “pozitívne”. Pozvanie dostal šéf Bieleho domu na stretnutí oboch lídrov počas dvojdňového summitu krajín skupiny G20 v japonskej Osake, ktorý sa začal v piatok. Peskov doplnil, že oficiálne pozvanie pošlú Trumpovi čoskoro.

Hovorca Kremľa ešte povedal, že Trump a Putin počas stretnutia diskutovali o spôsoboch, ako zlepšiť hospodárske vzťahy, o kontrole zbrojenia a situácii okolo Číny, Sýrie a Turecka.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj