Moskva 27. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin)
 
Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že pozval svojho amerického partnera Donalda Trumpa na osobné rokovanie do Moskvy, ktoré si však podľa neho vyžaduje vytvorenie správnych podmienok. Informovala o tom v piatok spravodajská stanica Sky News.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Čo sa týka Trumpovho pozvania do Washingtonu, ktoré nasledovalo po americko-ruskom summite vo fínskych Helsinkách zo 16. júla, Putin je podľa vlastných slov “pripravený” vycestovať. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Bolton však v stredu vyhlásil, že Trump navrhol toto stretnutie odložiť na budúci rok.
Putin sa k tejto záležitosti vyjadroval počas cesty do Johannesburgu v Juhoafrickej republike, kde podotkol, že v dôsledku sankcií voči Rusku sa z meny stala “zbraň”, pričom rastie vplyv čínskeho jüanu.
V Spojených štátoch medzitým podľa Sky News pokračuje “politická búrka” okolo Trumpa, keďže sa objavili správy, že údajne vedel v predstihu o stretnutí svojho syna s ruskými agentmi pred prezidentskými voľbami v roku 2016. Cieľom tohto stretnutia malo byť získanie kompromitujúcich informácií o vtedajšej Trumpovej protikandidátke Hillary Clintonovej.
 
Príspevok Putin pozval Trumpa do Moskvy, očakáva však vytvorenie správnych podmienok zobrazený najskôr Hlavné správy.