Putin podpísal výnos o vymenovaní Anatolija Antonova za veľvyslanca v USA

Putin podpísal výnos o vymenovaní Anatolija Antonova za veľvyslanca v USA

Moskva 21. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Wong Maye-E)

Novým ruským veľvyslancom v USA sa stal kariérny diplomat Anatolij Antonov, ktorý v minulosti zastával aj funkciu námestníka ministra obrany.
Výnos o vymenovaní Antonova do funkcie veľvyslanca Ruska v USA a stáleho pozorovateľa v Organizácii amerických štátov podpísal ruský prezident Vladimir Putin, informovala dnes agentúra RIA Novosti.
Na snímke Anatolij Antonov

Antonov je politickými analytikmi vnímaný ako zástanca tvrdej línie v postoji voči Spojeným štátom. Na poste ruského veľvyslanca v USA vystrieda Sergeja Kisľaka, ktorý vo Washingtone pôsobil od roku 2007.
Kisľakovo meno sa v poslednom čase spomínalo v súvislosti s viacerými významnými predstaviteľmi novej administratívy prezidenta USA Donalda Trumpa: jeho poradca pre národnú bezpečnosť Michael Flynn odstúpil po tom, čo klamal o svojich kontaktoch s veľvyslancom Kisľakom, americký minister spravodlivosti Jeff Sessions sa zasa zriekol formálneho dohľadu nad vyšetrovaním prípadného zasahovania Ruska do prezidentských volieb v roku 2016 po zverejnení správ, že neinformoval o svojich stretnutiach s Kisľakom, ktoré absolvoval ešte ako člen Trumpovho predvolebného tímu.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)