Moskva 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Mikhail Klimentyev/Sputnik, Kremlin/AP)

Ruský prezident Vladimir Putin odvolal ďalšieho gubernátora, v poradí už desiateho od septembra tohto roku. S odvolaním sa na oficiálne správy ruských médií o tom dnes informovala agentúra DPA.
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Najnovšie prišiel o miesto gubernátor Ivanovskej oblasti Pavel Konkov. V ruských médiách sa v tejto súvislosti objavili špekulácie, že odvolania gubernátorov súvisia s podozreniami z korupcie.
Putinovi kritici, ako napríklad ruské opozičné noviny Novaja Gazeta, ale tvrdia, že výmeny na gubernátorských postoch súvisia skôr s nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami, ktoré sa majú uskutočniť v marci 2018. Prezident Putin sa podľa nich snaží pripraviť pôdu pre svoje znovuzvolenie a posilniť svoju kontrolu nad problematickými regiónmi.
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov zdôraznil, že výmeny guvernátorov sú rutinnou záležitosťou. Novovymenovaní “talentovaní, mladí špecialisti” majú podľa neho potenciál ďalej rozvíjať svoje regióny.
Pozorovatelia očakávajú, že o miesto v blízkej budúcnosti prídu ďalší ruskí gubernátori.
Súčasný prezident Vladimir Putin, ktorý sa v Rusku teší veľkej popularite, zatiaľ oficiálne neoznámil, či bude kandidovať v budúcoročných voľbách. Vo všeobecnosti sa očakáva, že sa mieni uchádzať o štvrtý šesťročný mandát.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.